BĘDZIE IM DYMIĆ AŻ DO KWIETNIA

W środę 11 grudnia strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że na klatce schodowej budynku wielorodzinnego na ul. Bartna Strona wydobywa się dym.

Po przybyciu na miejsce ratownicy potwierdzili występowanie zadymienia. Okazało się, że było ono spowodowane nieszczelnością pieca użytkowanego przez sąsiada osoby zgłaszającej. - Przedstawił on strażakom dokument, z którego wynikało, że kotłownia rzeczywiście nie spełnia warunków, ale ze względu na okres grzewczy przedłużono okres naprawy pieca do kwietnia 2020 r. – informuje kpt. Łukasz Wróblewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, dziwiąc się temu, kto taki dokument wystawił.
Następnego dnia strażacy otrzymali ponowne wezwanie do tego samego budynku. Tym razem powodem był pożar sadzy nagromadzonej w kominie. Podczas działań nie stwierdzono pęknięć przewodu ani tlenku węgla.

ALKOHOLOWE RÓWNOUPRAWNIENIE

W wielu dziedzinach kobiety nie ustępują mężczyznom. Dotyczy to także niechlubnych zachowań, o czym świadczą przykłady z minionego weekendu. W sobotę 14 grudnia po godzinie 13.00 w Szczytnie policjanci drogówki zatrzymali nietrzeźwą 39-latkę kierującą renault. O tym, że kobieta może być pijana, funkcjonariuszy poinformował świadek. Badanie stanu trzeźwości 39-latki wykazało w jej organizmie prawie 2,3 promila alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznała się do zarzucanego jej czynu.
Tego samego dnia w Dąbrowach przed godziną 21.00 w ręce policjantów wpadła kobieta kierująca volkswagenem. Zgubił ją tor jazdy, który sugerował, że może być „na podwójnym gazie”. Zatrzymana „wydmuchała” ponad 0,5 promila. Mieszkance gminy Rozogi zatrzymano prawo jazdy.

POŻAR W PIWNICY

W środę 11 grudnia wybuchł pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym w Leśnym Dworze. Zamieszkuje go pięć rodzin. W chwili przyjazdu straży pożarnej dziesięć osób znajdowało się wewnątrz, a siedem opuściło obiekt. Strażacy ewakuowali mieszkańców ze środka budynku i ugasili pożar. Następnie przewietrzyli pomieszczenia i sprawdzili, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia oraz tlenku węgla. Spaleniu uległy składowane w piwnicy sprzęty, w tym łóżko, a także dywany i kołdry.

WĘDZARNIA W OGNIU

W sobotę 14 grudnia strażacy zostali wezwani do pożaru budynku gospodarczego w Orzynach. Drewniany obiekt  wykorzystywano do obróbki i wędzenia mięsa. W chwili przyjazdu strażaków był już całkowicie objęty ogniem. Pożar częściowo przedostał się także na przyległą murowaną piwnicę. Ogień został ugaszony, a następnie teren akcji przekazano właścicielce.
Oprac. (ew)
na podstawie KPP Szczytno, KP PSP Szczytno